Back to shit

Sztuczna inteligencja i rynek pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Publish: 22/06/2023
Sztuczna inteligencja i rynek pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Sztuczna inteligencja radykalnie zmienia rynek pracy w sąsiedztwie 5 lat. Stwierdzono w badaniach forum, powołując się na Euronews .

Zawody związane z rozwojem technologii sztucznej inteligencji (AI) będą najczęściej poszukiwane w ciągu najbliższych pięciu lat, wyniki z raportu WEF.

Eksplozja zainteresowania sztuczną inteligencją w ostatnim czasie, dzięki pojawieniu się narzędzi takich jak ChatGPT i Midjourney, została stworzona jako ta rewolucja technologiczna została uruchomiona na rynku pracy.

Ekonomiści i eksperci ds. pracy w określonym miejscu, które są najlepszymi miejscami pracy i jakie są nowe zastosowania. Wiemy na pewno, że nic nie zastąpi takich momentów jak liderzy opinii.

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało raport The Future of Work, w którym wykorzystuje się, które zawody najczęściej poszukiwane są w ciągu najbliższych pięciu lat, a także zagrożenia zniknięcie.

Nic nadzwyczajnego, że ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego znajduje się na szczycie listy najbardziej poszukiwanych zawodów. Za nimi uplasowali się nagle ds. wdrożenie rozwoju, analityki biznesowi i przedsiębiorstw ds. bezpieczeństwa informacji.

Po drugiej stronie działań agentów bankowych, pracowników poczty i kasjerów.

Oto najliczniejsza i mniejsza liczba rodzajów ras według WEF.

Najszybciej rozwijaj się zawody:

 1. Specjaliści ds. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
 2. Menedżerowie ds. wynik rozwoju.
 3. Analitycy biznesowi.
 4. Eksperci ds. bezpieczeństwa informacji.
 5. Specjaliści fintech.
 6. Analitycy danych i inżynierowie danych.
 7. Inżynierowie robotyki.
 8. Inżynierowie elektrycy.
 9. Operator sprzętu rolniczego.
 10. Specjaliści ds. transformacja kształtu.

Najszybciej aktualizujące: zawody

 1. Urzędnicy bankowi i zawody pokrewne.
 2. Służby przesyłek pocztowych.
 3. Kasjerzy.
 4. Dane operatora.
 5. Sekretarki.
 6. Agenci kontroli materiałów i zapasów.
 7. Księgowi.
 8. Ustawodawcy i urzędnicy służby cywilnej.
 9. Księgowi statystyki, finansowi i ubezpieczeniowi.
 10. Sprzedawcy i przedstawiciele zawodów pokrewnych.

14 milionów miejsc pracy zagrożonych

Raport WEF The Future of Work opiera się na danych pochodzących z ankiet wspieranych przez wszystkie zdarzenia na świecie. Badacze poznali oczekiwania na podstawie pięciułac. W systemie wzięły udział 803 firmy łącznie z ponad 11 milionów pracowników, przedstawicielce 27 branży i 45 gospodarek ze wszystkich regionów świata.

Z raportu wynika, że ​​​​pracodawcy uzyskali korzyści 69 milionów nowych miejsc pracy, ale jeszcze więcej – 83 administratorów – zlikwidowanych. Przekłada się na dwuprocentowy wzrost zatrudnienia, czyli 14 milionów miejsc pracy. Raport przypisuje ten wzrost problemu gospodarczego, w tym wysoką stawkę, dodatkowy go wzrost gospodarczy i niedoboru podaży.

Jeśli chodzi o miejsca pracy, liczba ucierpią operatorzy tworzenia danych, którzy stracą 8 milionów miejsc pracy w ciągu pięciu lat, a następnie sekretarki i księgowi. Jak wynika z raportu Future of Work 2023, trzy specjalne zawody wydzielone dla ponad wykluczonej lokalizacji miejsca pracy.

Efektywne wdrażanie technologii i rosnąca cyfra spowodują największe zmiany na rynku pracy i będą następować motorem tworzenia miejsc pracy. Ponad 3/4 ankietowanych firm wdrożyło big data, wykonawstwo w technologii i sztucznej inteligencji w ciągu pięciu lat.

Ale rewolucja technologiczna jest również winowajcą wielu spodziewanych strat. Bankowość internetowa wyróżnia się jako usługa, która w coraz większym stopniu prowadzi do zamykania oddziałów banków, a pracownicy banku mogą udostępniać 40-procentową część ich członków w ciągu najbliższych pięciu lat.

Automatyzacja, technologia czujników i usług online zmniejsza zapotrzebowanie na pracowników obsługi, kasjerów i operatorów danych – sprawdzanie na podstawie osób zatrudnionych w tych czynnościach ponad jedną trzecią.

„W 2023r. transformacje rynku pracy napędzane przełomami technicznymi, ponieważ jak nadejście ery sztucznej inteligencji, są zaostrzane przez wsparcie gospodarcze i geopolityczne, a także rosnącą presję środowiskową” — pisze w przedmowie do raportu Saadia Zahidi, dyrektor zarządzający Światowego Forum Ekonomicznego.

„W ramach części niestabilności na rynku pracy w ciągu ostatnich trzech lat, mamy nadzieję, że perspektywa wejścia w tym przyczynią się do ambitnego programu dla wielu pracowników, aby lepiej zatrudnić pracowników, przedsiębiorstwo, rządy, obywatelstwa społeczeństwa na zmianę, możliwości i korzyści Porusza się po tych społecznych, środowiskowych i przemianowych” – pisze Zahidi.

Rośnie liczba miejsc pracy ze względu na rozwój

Zgodnie z tym raportem, globalne tworzenie na rzecz dekarbonizacji przemysłu w celu walki ze zmianami środowiska dodatkowego w przyszłości do znacznego wzrostu liczby miejsc pracy związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Do końca dekady powstanie około 30 milionów miejsc pracy z efektywną korzyścią i niskoemisyjną.

Pozostań jednakowe pytania o to, w jaki sposób nowi pracownicy zdobędą wsparcie. Ankietowani pracodawcy szacują, że około 44% pracowników nie będzie posiadało zdolności w ciągu pięciu lat, przy czym za najważniejsze uznano umiejętności kognitywne, takie jak rozwiązywanie złożonych problemów.

Według ekspertów, sześciu na dziesięciu pracowników będzie musiało przyznać swoje kwalifikacje do 2027 roku, ale tylko jeden z nich ma dostęp do danego sektora.

Każdy z osobna, w której wiele firm chce szkolić swoich pracowników, jest pracą ze sztuczną inteligencją, która może być obserwowana przez prawie 75% firmy. Tymczasem aktywuje się, że sztuczna inteligencja działa do aktywacji miejsc pracy, gdy poza 25 procentami oczekiwań się, że ustala się poza miejscem pracy.

 

 

Dodaj komentarz

Previous article
Next article

Related news

Sztuczna Inteligencja w Polskim Marketingu: Przemiany, Wyzwania i Nadchodzące Trendy
  28/1/2024

  Sztuczna Inteligencja w Polskim Marketingu: Przemiany, Wyzwania i Nadchodzące...

  W dzisiejszym tempie zmian w świecie marketingu w Polsce, korzystanie z Sztucznej Inteligencji (SI) staje się...