Back to shit

5 głównych źródeł inspiracji przy projektowaniu stron internetowych

Publish: 15/06/2023
5 głównych źródeł inspiracji przy projektowaniu stron internetowych

Znalezienie i zebranie referencji jest obowiązkowym krokiem przygotowawczym w rozwoju każdej strony internetowej. Referencje są używane wszędzie tam, gdzie potrzebny jest efekt wizualny. Przykłady prac innych osób, zdjęcia i obrazy mogą podpowiedzieć, jak wdrożyć swoje pomysły i jakich technik użyć. Prace referencyjne mogą posłużyć do pokazania ciekawych schematów kolorystycznych lub zainspirować do odważnej pracy z formą. Aby pomóc Ci osiągnąć wizualnie fajny rezultat, przyjrzyjmy się 5źródłom inspiracji do projektowania stron internetowych.

1. Behance

Behance to najpopularniejsza i najstarsza platforma kreatywna, na której twórcy dzielą się swoimi pełnoprawnymi przypadkami, otrzymują opinie i komentują prace swoich rówieśników. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na to, jak powinna wyglądać Twoja witryna, wejdź na Behance, wybierz tę samą lub pokrewną dziedzinę, dla której chcesz stworzyć witrynę i eksploruj.

2. Dribbble

Dribbble to wspaniała społeczność projektantów, która zawsze wita nowych członków. Projektanci dzielą się swoimi doświadczeniami, czerpią inspirację i szukają pomysłów. Należy jednak zauważyć, że praca na Dribbble jest wykonywana z naciskiem na spektakl, aby zaimponować społeczności projektantów swoimi technikami wizualnymi, a nie w celu rozwiązania konkretnych problemów. Jest w tym pewien haczyk – patrząc na fajne prace, członkowie społeczności poprawiają swoje umiejętności wizualne, rozwijają poczucie smaku i uczą się odróżniać dobre projekty od złych.

3. Awwwards

Awwwards to platforma, na której można zobaczyć wiele inspirujących prac związanych z projektowaniem stron internetowych. Najfajniejsze agencje na świecie publikują tu swoje prace, a nagroda Website of the Day pozostaje jedną z najbardziej pożądanych w społeczności projekta. Jeśli więc szukasz inspiracji, koniecznie odwiedź to źródło.

4. Hoverstat

Hoverstat to platforma z wyborem naprawdę innowacyjnych witryn, które zaskoczą Cię niezwykłymi funkcjami i niekonwencjonalnym podejściem. I to właśnie tutaj często można znaleźć prawdziwe skarby, pomijane przez inne platformy. W przeciwieństwie do większości tego typu witryn, nie ma tak wielu szczegółów na temat każdego projektu, a aktualizacje są rzadkie, ale zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę.

5. Sieci neuronowe

Sieci neuronowe są potężnym narzędziem do tworzenia sztucznej inteligencji, która może być wykorzystywana do szerokiego zakresu zadań. Możesz użyć sieci neuronowej do zaprojektowania swojej strony internetowej. Na przykład, możesz użyć sieci neuronowej Midjourney, aby wykonać zapytanie o słowo kluczowe w swojej dziedzinie i uzyskać wyniki. To, jak trafny jest wynik dla tematu strony, zależy od dokładności zapytania. Ale fakt, że będziesz mógł spojrzeć na wdrożenie swojej strony internetowej z różnych punktów widzenia, jest gwarantowany.

Tworzenie stron internetowych i aplikacji to kreatywna praca, a inspiracja jest jednym z głównych narzędzi projektanta stron internetowych. Im szybciej profesjonalista nauczy się pracować z poleceniami i kompetentnie przenosić je do swojego projektu, tym szybciej osiągnie wyniki. Aktywnie korzystaj z naszego wyboru, aby tworzyć fajne produkty.

 

Komentarz

Dodaj komentarz

Previous article
Next article

Related news